حلقه معرفتي صالحين اساتيد: تحلیل تحولات سیاسی منطقه                حلقه معرفتي صالحين اساتيد: مبانی قرآنی انقلاب اسلامی
حلقه معرفتي صالحين اساتيد: تحلیل تحولات سیاسی منطقه
جلسه با قرائت آیاتی چند از قرآن آغاز شد و در بخش نخست آقای دکتر پیشقدم بحث خود را با موضوع قرآن و تفسیر آیات اول سوره مومنون آغاز نمودند.
1395/12/08 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: مبانی قرآنی انقلاب اسلامی
در دهه گرانقدر فجر و در آستانه یوم‏الله 22 بهمن، جناب آقای دکتر سلمان‏پور استاد محترم دانشگاه شیراز سخنرانی خود را با موضوع مبانی قرآن د ر انقلاب اسلامی ایراد کردند. ایشان پایه و اساس بحث خود را پاسخ به این سوال قرادداند که "دلیل زندگی اجتماعی انسان چیست؟" و د ر ادامه مباحث خود را بدین گونه ادامه دادند:
1395/11/11 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: وحدت حوزه و دانشگاه و موضوعات قضایی
این نشست با حضور حجه الاسلام رجایی معاون محترم قضایی دادگستری فارس و استاد دانشگاه، و با موضوع وحدت حوزه و دانشگاه و موضوعات قضایی برگزار شد. این جلسه، نخست با خیر مقدم رییس محترم دانشکده جناب آقای دکتر افشاری‏فر و پس از ایشان با مقدمه‏ای از سوی آقای دکتر جعفرزاده آغاز شد. سپس حجه الاسلام رجایی با تشکر از دعوت از ایشان و تمجید از شغل کشاورزی و اهمیت این رشته در کشور صحبت خود را پیرامون اهمیت نقش دانشگاه ادامه دادند .
1395/09/14 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: تمدن نوین اسلامی و مرجعیت علمی و تحلیل تحولات سیاسی منطقه
این جلسه در تاریخ 23 آبان ماه با سخنرانی جناب آقای دکتر منصوری استاد محترم دانشگاه شیراز و مسوول بسیج اساتید دانشگاه شیراز در محل دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز با موضوع تمدن نوین اسلامی و مرجعیت علمی و تحلیل تحولات سیاسی منطقه آغاز گردید.
1395/08/23 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: ویژگی‏های ذی‏القرنین از نگاه قرآن و تحلیل تحولات سیاسی منطقه
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، جلسه كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز با موضوع ویژگی‏های ذی‏القرنین از نگاه قرآن و تحلیل تحولات سیاسی منطقه ویژگی با صحبت‏های دکتر پیش‏قدم و پرسش و پاسخ در کلاس شماره سه مجتمع فرهنگی دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز به مدت 30/1 ساعت در تاريخ 9/8/95 برگزار شد.
1395/08/09 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: آداب تعلیم و تربیت از نگاه شهید ثانی و تحلیل تحولات سیاسی منطقه
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز اقدام به برگزاري جلسه معرفتي صالحين اساتيد تحت عنوان"آداب تعلیم و تربیت از نگاه شهید ثانی و تحلیل تحولات سیاسی منطقه" با حضور و سخنرانی آقای دکتر پیشقدم استاد دانشگاه همراه با پرسش و پاسخ نمود. اين جلسه به مدت 30/1 ساعت در تاريخ 25/7/95 در محل دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز برگزار گرديد. در ابتدای جلسه تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد قرائت گردید و در ادامه آقای دکتر پیشقدم توضیحاتی در خصوص آداب تعلیم و تربیت از نگاه شهید ثانی به شرح زیر بیان نمودند:
1395/07/25 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: انتخاب و انتصاب از دیدگاه اسلام / هفته دفاع مقدس
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز اقدام به برگزاري جلسه معرفتي صالحين اساتيد تحت عنوان"انتخاب و انتصاب از دیدگاه اسلام / هفته دفاع مقدس" با حضور و سخنرانی آقای دکتر پیشقدم استاد دانشگاه همراه با پرسش و پاسخ نمود. اين جلسه به مدت 30/1 ساعت در تاريخ 4/7/95 در محل اتاق شوراي دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز برگزار گرديد. در ابتدای جلسه تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد قرائت گردید و در ادامه آقای دکتر پیشقدم توضیحاتی در خصوص دفاع مقدس به شرح زیر بیان نمودند:
1395/07/04 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: سمینار سیر مطالعاتی آثار استاد مطهری و اهمیت ماه مبارک رمضان
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز اقدام به برگزاري جلسه معرفتي صالحين اساتيد تحت عنوان"سمینار سیر مطالعاتی آثار استاد مطهری و اهمیت ماه مبارک رمضان" با حضور و سخنرانی آقای دکتر یوسف علی مدرس حوزه و دانشگاه همراه با پرسش و پاسخ نمود. اين جلسه به مدت 30/1 ساعت در تاريخ 8/3/95 در محل اتاق شوراي دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز برگزار گرديد. در ابتدای جلسه تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد قرائت گردید، در ادامه آقای دکتر یوسف علی در باب ماه مبارک رمضان و اهمیت آن توضیحاتی را ارائه نمودند.
1395/03/08 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: سمینار سیر مطالعاتی آثار استاد مطهری و استدلال¬های فقها پیرامون ولایت فقیه
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز اقدام به برگزاري جلسه معرفتي صالحين اساتيد تحت عنوان" سمینار سیر مطالعاتی آثار استاد مطهری، آزادی انسان و استدلال¬های فقها پیرامون ولایت فقیه" با حضور و سخنرانی آقای دکتر پیشقدم استاد دانشگاه همراه با پرسش و پاسخ نمود. اين جلسه به مدت 30/1 ساعت در تاريخ 19/2/95 در محل اتاق شوراي دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز برگزار گرديد.
1395/02/19 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: سمینار سیر مطالعاتی آثار استاد مطهری و اندیشه سیاسی شیعه و سنی
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز اقدام به برگزاري جلسه معرفتي صالحين اساتيد تحت عنوان" سمینار سیر مطالعاتی آثار استاد مطهری و اندیشه سیاسی شیعه و سنی " با حضور و سخنرانی آقای دکتر پیشقدم استاد دانشگاه همراه با پرسش و پاسخ نمود. اين جلسه به مدت 30/1 ساعت در تاريخ 05/2/95 در محل اتاق شوراي دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز برگزار گرديد. در ابتدای جلسه تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد توسط دکتر پیشقدم قرائت گردید. دکتر پیشقدم در ابتدای سخنرانی¬شان به بحث مبانی اندیشه سیاسی در اسلام پرداختند. به¬طور کلی مبانی اندیشه سیاسی در اسلام به سه موضوع اساس می¬پردازد که عبارتند از: 1) مبانی 2) اندیشه 3) اسلام
1395/02/05 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: سمینار سیر مطالعاتی آثار استاد مطهری و روش¬های تاثیرگذاری رسانه بر مخاطب
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز اقدام به برگزاري جلسه معرفتي صالحين اساتيد تحت عنوان"سمینار سیر مطالعاتی آثار استاد مطهری و روش¬های تاثیرگذاری رسانه بر مخاطب" با حضور و سخنرانی آقای دکتر پیشقدم استاد دانشگاه همراه با پرسش و پاسخ نمود. اين جلسه به مدت 30/1 ساعت در تاريخ 22/1/95 در محل اتاق شوراي دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز برگزار گرديد. در ابتدای جلسه تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد قرائت گردید، سپس به مدت نیم ساعت فصل سوم کتاب آزادی انسان استاد شهید مرتضی مطهری، درس نهم تحت عنوان "هجرت و جهاد (2)" در قالب طرح اندیشه مطهر با ارائه همکاران دانشگاهی "آقایان دکتر فلاحی و دکتر قریشی" همراه با پرسش و پاسخ انجام پذیرفت.
1395/01/22 ادامه مطلب  ارتباط با ما