حلقه هم اندیشی صالحین: سلسله مباحث تدبر در قرآن                حلقه معرفتي صالحين اساتيد: نقش ولایت فقیه در مردم سالاری دینی و پاسخ به شبهات دینی
حلقه هم اندیشی صالحین: سلسله مباحث تدبر در قرآن
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز اقدام به برگزاري جلسه معرفتي صالحين اساتيد تحت عنوان" سلسله مباحث تدبر در قرآن " با حضور و سخنرانی استاد یزدانی" همراه با پرسش و پاسخ نمود. اين جلسه به مدت 1 ساعت در تاريخ 1/12/97 در محل اتاق شوراي دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز برگزار گرديد. در ابتدای جلسه تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد قرائت گردید.
1397/12/01 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: نقش ولایت فقیه در مردم سالاری دینی و پاسخ به شبهات دینی
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، جلسه كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز با عنوان " نقش ولایت فقیه در مردم سالاری دینی و پاسخ به شبهات دینی " با سخنرانی حجت الاسلام کاویانی از اساتید حوزه همراه با پرسش و پاسخ در تاریخ 19 فروردین 1396 در اتاق شورای دانشکده کشاورزی برگزار شد. در بخش نخست ایشان به بحث ایران باستان که در جلسات پیشین به آن پرداخته شده بود ادامه دادند و پس از آن به بحث ولایت فقیه پرداخته و در پایان نیز به پرسش‏ها پاسخ گفتند. در ادامه چکیده ای از مباحث ایشان آمده است:
1397/03/19 ادامه مطلب


نشست اعضای هیأت علمی دانشکده¬های کشاورزی و دامپزشکی در مورد انتشار مجله تحقیقات کاملا کاربردی
این جلسه در تاریخ چهارشنبه 11/11/96 با حضور 24 نفر از اعضای محترم هیأت علمی دانشکده¬های کشاورزی و دامپزشکی در ساختمان مدیریت دانشکده کشاورزی برگزار و نکات زیر مطرح و مورد تأیید قرار گرفت:
1396/11/11 ادامه مطلب


حلقه هم اندیشی صالحین: بصیرت¬افزایی با محوریت تاریخ ایران باستان و نکات اخلاقی پاسخ به شبهات دینی
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، جلسه كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز با عنوان " بصیرت¬افزایی با محوریت تاریخ ایران باستان و نکات اخلاقی پاسخ به شبهات دینی" با سخنرانی حجت الاسلام کاویانی از اساتید حوزه همراه با پرسش و پاسخ در تاریخ 17 دی ماه 1396 در اتاق شورای دانشکده کشاورزی به شرح زیر برگزار شد.
1396/10/17 ادامه مطلب


حلقه هم اندیشی صالحین: بصیرت افزایی با محوریت تاریخ باستان
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، جلسه كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز با عنوان " بصیرت افزایی با محوریت تاریخ باستان " با سخنرانی حجت الاسلام کاویانی از اساتید حوزه همراه با پرسش و پاسخ در تاریخ 3 دی 1396 در اتاق شورای دانشکده کشاورزی برگزار شد. در ادامه چکیده ای از مباحث ایشان آمده است:
1396/10/03 ادامه مطلب


حلقه هم اندیشی صالحین: رسالت اساتید از دیدگاه اسلام
مشروح فعالیت : در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، جلسه كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز با عنوان "رسالت اساتید از دیدگاه اسلام " با سخنرانی حجت الاسلام کاویانی از اساتید حوزه همراه با پرسش و پاسخ در تاریخ 19 آذر 1396 در اتاق شورای دانشکده کشاورزی برگزار شد.
1396/09/19 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: رسالت اساتید از دیدگاه اسلام
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، جلسه كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز با عنوان " رسالت اساتید از دیدگاه اسلام " با سخنرانی حجت الاسلام مرادی امام جمعه شهرک های غرب شیراز همراه با پرسش و پاسخ در تاریخ 14 آبان 1396 در اتاق شورای دانشکده کشاورزی برگزار شد. در ادامه چکیده ای از مباحث ایشان آمده است:
1396/08/14 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: سنت امتحان الهی در قرآن
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، جلسه كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز عنوان "سنت امتحان الهی در قرآن" با حضور و سخنرانی آقای دکتر ساجدی استاد دانشکده الهیات ومعارف اسلامی دانشگاه شیراز همراه با پرسش و پاسخ در تاریخ 30 مهر 1395 برگزار شد.
1396/07/30 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: پیامدهای عاشورا
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز اقدام به برگزاري جلسه معرفتي صالحين اساتيد تحت عنوان"پیامدهای عاشورا" با حضور و سخنرانی حجت الاسلام رضوی اردکانی امام جمعه موقت شیراز و استاد حوزه و دانشگاه همراه با پرسش و پاسخ نمود. اين جلسه به مدت 30/1 ساعت در تاريخ 5/7/96 در محل اتاق شوراي دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز برگزار گرديد. در ابتدای جلسه تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد قرائت گردید و در ادامه حجت الاسلام رضوی اردکانی توضیحاتی در خصوص پیامدهای عاشورا به شرح زیر بیان نمودند:
1396/07/19 ادامه مطلب


اولین جلسه هم اندیشی بسیج اساتید دانشکده کشاورزی: چرایی حادثه عاشورا و بزرگداشت هفته دفاع مقدس
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز اقدام به برگزاري جلسه معرفتي صالحين اساتيد تحت عنوان"چرایی حادثه عاشورا و بزرگداشت هفته دفاع مقدس" با حضور و سخنرانی آقای دکتر پوریزدان پرست استاد محترم دانشگاه شیراز همراه با پرسش و پاسخ نمود. اين جلسه به مدت 30/1 ساعت در تاريخ 5/7/96 در محل اتاق شوراي دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز برگزار گرديد. در ابتدای جلسه تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد قرائت گردید و در ادامه آقای دکتر پوریزدان پرست توضیحاتی در خصوص چرایی حادثه عاشورا و بزرگداشت هفته دفاع مقدس به شرح زیر بیان نمودند:
1396/07/05 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: بزرگداشت حماسه سوم خردادماه و نقش نیروی انتظامی در توسعه پایدار
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز اقدام به برگزاري جلسه معرفتي صالحين اساتيد تحت عنوان" بزرگداشت حماسه سوم خردادماه و نقش نیروی انتظامی در توسعه پایدار " با حضور و سخنرانی سردار جانباز گودرزی، فرماندهی محترم انتظامی استان فارس و هیئت همراه" همراه با پرسش و پاسخ نمود. اين جلسه به مدت 2 ساعت در تاريخ 3/3/96 در محل اتاق شوراي دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز برگزار گرديد. در ابتدای جلسه تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد قرائت گردید.
1396/03/03 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: بررسی جریان بهائیت در ایران
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز اقدام به برگزاري جلسه معرفتي صالحين اساتيد تحت عنوان" بررسی جریان بهائیت در ایران" با حضور و سخنرانی آقای شهسوار استاد حوزه و دانشگاه همراه با پرسش و پاسخ نمود. اين جلسه به مدت 30/1 ساعت در تاريخ 3/2/96 در محل اتاق شوراي دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز برگزار گرديد. در ابتدای جلسه تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد توسط دکتر قریشی قرائت گردید. در ادامه جناب آقای شهسوار سخنرانی خویش را آغاز و سپس به توضیح فرقه ضاله بابیت و بهائیت، بسترهای فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی آن¬ها، رهبران و گردانندگان، عقائد، نگاه و جهان¬بینی این فرقه¬های ضاله و قوت تخریبی ان¬ها پرداخت.
1396/02/03 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: تحلیل تحولات سیاسی منطقه
جلسه با قرائت آیاتی چند از قرآن آغاز شد و در بخش نخست آقای دکتر پیشقدم بحث خود را با موضوع قرآن و تفسیر آیات اول سوره مومنون آغاز نمودند.
1395/12/08 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: مبانی قرآنی انقلاب اسلامی
در دهه گرانقدر فجر و در آستانه یوم‏الله 22 بهمن، جناب آقای دکتر سلمان‏پور استاد محترم دانشگاه شیراز سخنرانی خود را با موضوع مبانی قرآن د ر انقلاب اسلامی ایراد کردند. ایشان پایه و اساس بحث خود را پاسخ به این سوال قرادداند که "دلیل زندگی اجتماعی انسان چیست؟" و د ر ادامه مباحث خود را بدین گونه ادامه دادند:
1395/11/11 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: وحدت حوزه و دانشگاه و موضوعات قضایی
این نشست با حضور حجه الاسلام رجایی معاون محترم قضایی دادگستری فارس و استاد دانشگاه، و با موضوع وحدت حوزه و دانشگاه و موضوعات قضایی برگزار شد. این جلسه، نخست با خیر مقدم رییس محترم دانشکده جناب آقای دکتر افشاری‏فر و پس از ایشان با مقدمه‏ای از سوی آقای دکتر جعفرزاده آغاز شد. سپس حجه الاسلام رجایی با تشکر از دعوت از ایشان و تمجید از شغل کشاورزی و اهمیت این رشته در کشور صحبت خود را پیرامون اهمیت نقش دانشگاه ادامه دادند .
1395/09/14 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: تمدن نوین اسلامی و مرجعیت علمی و تحلیل تحولات سیاسی منطقه
این جلسه در تاریخ 23 آبان ماه با سخنرانی جناب آقای دکتر منصوری استاد محترم دانشگاه شیراز و مسوول بسیج اساتید دانشگاه شیراز در محل دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز با موضوع تمدن نوین اسلامی و مرجعیت علمی و تحلیل تحولات سیاسی منطقه آغاز گردید.
1395/08/23 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: ویژگی‏های ذی‏القرنین از نگاه قرآن و تحلیل تحولات سیاسی منطقه
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، جلسه كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز با موضوع ویژگی‏های ذی‏القرنین از نگاه قرآن و تحلیل تحولات سیاسی منطقه ویژگی با صحبت‏های دکتر پیش‏قدم و پرسش و پاسخ در کلاس شماره سه مجتمع فرهنگی دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز به مدت 30/1 ساعت در تاريخ 9/8/95 برگزار شد.
1395/08/09 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: آداب تعلیم و تربیت از نگاه شهید ثانی و تحلیل تحولات سیاسی منطقه
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز اقدام به برگزاري جلسه معرفتي صالحين اساتيد تحت عنوان"آداب تعلیم و تربیت از نگاه شهید ثانی و تحلیل تحولات سیاسی منطقه" با حضور و سخنرانی آقای دکتر پیشقدم استاد دانشگاه همراه با پرسش و پاسخ نمود. اين جلسه به مدت 30/1 ساعت در تاريخ 25/7/95 در محل دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز برگزار گرديد. در ابتدای جلسه تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد قرائت گردید و در ادامه آقای دکتر پیشقدم توضیحاتی در خصوص آداب تعلیم و تربیت از نگاه شهید ثانی به شرح زیر بیان نمودند:
1395/07/25 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: انتخاب و انتصاب از دیدگاه اسلام / هفته دفاع مقدس
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز اقدام به برگزاري جلسه معرفتي صالحين اساتيد تحت عنوان"انتخاب و انتصاب از دیدگاه اسلام / هفته دفاع مقدس" با حضور و سخنرانی آقای دکتر پیشقدم استاد دانشگاه همراه با پرسش و پاسخ نمود. اين جلسه به مدت 30/1 ساعت در تاريخ 4/7/95 در محل اتاق شوراي دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز برگزار گرديد. در ابتدای جلسه تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد قرائت گردید و در ادامه آقای دکتر پیشقدم توضیحاتی در خصوص دفاع مقدس به شرح زیر بیان نمودند:
1395/07/04 ادامه مطلب


حلقه معرفتي صالحين اساتيد: سمینار سیر مطالعاتی آثار استاد مطهری و اهمیت ماه مبارک رمضان
در ادامه سلسله جلسات حلقه¬هاي صالحين، كانون بسيج اساتيد دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز اقدام به برگزاري جلسه معرفتي صالحين اساتيد تحت عنوان"سمینار سیر مطالعاتی آثار استاد مطهری و اهمیت ماه مبارک رمضان" با حضور و سخنرانی آقای دکتر یوسف علی مدرس حوزه و دانشگاه همراه با پرسش و پاسخ نمود. اين جلسه به مدت 30/1 ساعت در تاريخ 8/3/95 در محل اتاق شوراي دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز برگزار گرديد. در ابتدای جلسه تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد قرائت گردید، در ادامه آقای دکتر یوسف علی در باب ماه مبارک رمضان و اهمیت آن توضیحاتی را ارائه نمودند.
1395/03/08 ادامه مطلب  ارتباط با ما