اطلاع رسانی > اخبار >
.: اخبار

حلقه معرفتي صالحين اساتيد: وحدت حوزه و دانشگاه و موضوعات قضایی

این نشست با حضور حجه الاسلام رجایی معاون محترم قضایی دادگستری فارس و استاد دانشگاه، و با موضوع وحدت حوزه و دانشگاه و موضوعات قضایی برگزار شد. این جلسه، نخست با خیر مقدم رییس محترم دانشکده جناب آقای دکتر افشاری‏فر و پس از ایشان با مقدمه‏ای از سوی آقای دکتر جعفرزاده آغاز شد. سپس حجه الاسلام رجایی با تشکر از دعوت از ایشان و تمجید از شغل کشاورزی و اهمیت این رشته در کشور صحبت خود را پیرامون اهمیت نقش دانشگاه ادامه دادند .

ایشان با ذکر حدیثی درباره اهمیت علم و دانش آموزی از امام صادق (ع) اشاره کردند

 " مَن تَعَلَّمَ العِلمَ و َعَمِلَ بِهِ و َعَلَّمَ لِلّهِ دُعِىَ فى مَلَكُوتِ السَّماواتِ عَظيما فَقيلَ: تَعَلَّمَ لِلّهِ و َعَمِلَ لِلّهِ و َعَلَّمَ لِلّهِ؛

هر كس براى خدا دانش بياموزد و به آن عمل كند و به ديگران آموزش دهد، در ملكوت آسمانها به بزرگى ياد شود و گويند: براى خدا آموخت و براى خدا عمل كرد و براى خدا آموزش داد.

مقام استاد همچنانکه در این حدیث شده ذکر شده جایگاه استاد و علم بسیار والاست و باید علم آموزی و یاددادن آن برای خدا و مهم‏تر از آن عمل به آن یاید برای خدا باشد.

همچنین یکی از مواردی که بسیار باید به آن توجه نمود نقدپذیری اساتید است که در شرع مقدس هم به آن اشاره شده است. برای رسیدن به اهداف عالیه باید در کنار تخصص، تعهد نیز امری است ضروری، ضمن اینکه نه تخصص بدو تعهد کارگشاست و نه تعهد تنها می‏تواند پیشرفت را به دنبال داشته باشد.

وحدت حوزه و دانشگاه یکی از موارد بسیار به جایی بود که نشان از دوراندیشی حضرت امام خمینی (ره) داشت و برکات بسیار فروانی هم به دنبال داشت.

در پایان نیز ایشان به پرسش‏های حاضرین از جمله به موضوع پیش امده برای مسولین دانشگاه و نیز به بحث حساب‏های قوه قضاییه و احضار یکی از نمایندگان مجلس پاسخ دادند.  ایشان با اشاره به اینکه حسابهای ادعا شده همگی مربوط به قوه قضاییه و از زمان ریاست آقای یزدی به همین روال بوده و همه سود آن هم به قوه قضاییه تعلق دارد. همچنین احضار نماینده تهران نیز به سوال ایشان از رییس قوه قضاییه ربطی نداشته و ایشان شاکی خصوصی داشته اند.بازگشت1395/09/14
نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني    
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !