اطلاع رسانی > اخبار >
.: اخبار

حلقه معرفتي صالحين اساتيد: تمدن نوین اسلامی و مرجعیت علمی و تحلیل تحولات سیاسی منطقه

این جلسه در تاریخ 23 آبان ماه با سخنرانی جناب آقای دکتر منصوری استاد محترم دانشگاه شیراز و مسوول بسیج اساتید دانشگاه شیراز در محل دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز با موضوع تمدن نوین اسلامی و مرجعیت علمی و تحلیل تحولات سیاسی منطقه آغاز گردید.

  در این جلسه جناب آقای دکتر منصوری استاد محترم دانشگاه شیراز و مسوول بسیج اساتید دانشگاه شیراز در بخش نخست، به موضوع شعار مرگ بر امریکا پرداختند و صحبت خود را با این پرسسش آغاز نمودند که چرا مرگ بر آمریکا می گوییم:

"در طول  انقلای اسلامی شعارهای زیادی مطرح شد و با وجود جنگ 8 ساله با عراق و دشمنی‏های عربستان یک بار هم مرگ بر عراق یا عربستان نگفتیم و هیچگاه پرچم این دو کشور در راهپیمایی های مردم سوزانده نشد. ولی سوزاندن پرچم آمریکا و شعار مرگ بر آمریکا در واقع دشمنی با مردم آمریکا نیست و اعتراضات اخیر مردم آمریکا به انتخاب دونالد ترامپ و سوزاندن پرچم آمریکا در این اعتراضات نسبتا گسترده نشان داد که پرچم آمریکا انچنان برای مردم آمریکا نیز مهم نیست."

ایشان سپس به انتخابات آمریکا پرداختند و اشاره کردند که "گاهی شرکت در انتخابات به گونه‏است که هدف برخی رای نیاوردن دیگری است که در این حالت اگر این شخص انتخاب شود همه تلاش او پس از پیروزی صرف آرام کردن اوضاع است. همان گونه که ترامپ پس از پیروزی تلاش‏هایی از این دست انجام داده مثلا به رییس جمهور فرانسه زنگ زده است، اما این به معنای عدول او از وعده‏ها و قول‏هایش نیست و صرفا برای کنترل و به دست گرفتن اوضاع و آرام کردن شرایط است. ثابت شده است که تاکنون کشوری نبوده که ضعیف شده باشد و آمریکا از این ضعف سوءاستفاده نکرده باشد. اقتصاد آمریکا بر فروش اسلحه استوار است که در واقع مستلزم وقوع جنگ است. در دهه 90 عراق را برای حمله به کویت تشویق کردند و با حمله به عراق، کویت و عربستان را بدهکار خود کردند. پس از آن جنگ دوم خلیج فارس رخ داد که به عراق حمله کردند و آن زمان صدام را چندین بار فراری دادند تا صدام باشد و از آن سوءاستفاده کنند تا اینکه کردها صدام را دستگیر کردند.

ایشان در ادامه روند انتخابات را در آمریکا تشریح نموده و چگونگی انتخاب کاندیدای درون حزبی و مراحل بعدی تا انتخاب نهایی و تعداد رای الکترال و تعداد نمایندگان سنا را برای حضار بیان نمودند و افزودند: "برخی عوامل منجر به رای آودن ترامپ شد از جمله تسلط دو دوره‏ای دموکراتها، و غرور و اطمینان دموکرات‏ها، ضعف هیلاری کلینتون، پافشاری ترامپ بر اشکالات و ضعف دموکراتها.

در بخش بعدی نیز ایشان به تحلیل وقایع و تحولات سیاسی منطقه از جمله وضعیت برجام و تحولات سوریه  پرداختند و در پایان به پرسشهای شرکت کنندگان پاسخ گفتند.بازگشت1395/08/23
نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني    
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !